Buradasınız: Anasayfa > Sık Sorulan Sorular > Klima Soruları

Klima Soruları

İçerisindeki akışganın değişkenlik göstermesine rağmen bütün klimalar aynı prensiple çalışır. Kompresör vesilesi ile basınca maruz kalan sıvı buharlaşmaya başlar. Açığa çıkan soğuk hava klimanın iç ünitesindeki fan sayesinde ortama salınır. Bu esnada ortamdaki aşırı nemde suya dönüşerek dışarıya atılır.


Kompresör vesilesi ile soğutmanın tam aksi yönünde sıkıştırma yapılarak iç ünitede sıcak hava açığa çıkarılır. Sıcak hava gene fan sayesinde ortama üflenir.


Klimaların elektrik tüketimi hakkında kesin bir genelleme yapmak mümkün değildir. Cihazınızın elektrik tüketimi klimanızın enerji verimlilik sınıfı ve klimanızda kullanılan teknoloji ile yakından ilgilidir. Amacınız yüksek enerji verimliliği bir cihaz ise A Sınıfı Klima Cihazları tercih ediniz. A sınıfı klimalar en yüksek enerji verimliliği sınıfına sahip klimalardır ve buna orantılı olarak G Sınıfı Klimalar en düşük enerji verimliliğine sahip klimalardır. Klimanızın elektrik sarfiyatı cihazınızın nekadar uzun süreli çalışacağı, çalışma ortamı ve koşulları ile yakından ilgilidir. Cihazınızın kullanım alanı izolasyonu yetersiz, iklimlendirilen alana giriş ve çkış trafiğinin yüksek olması klimanızın arzu edilen konfor derecesine ulaşılması için ekstra çalışmasına neden olacaktır.


Klima arıza, montaj, sök - tak (klima nakil) işlemlerinde kullanılacak malzeme söz konusu olan. Genel olarak servis sizlere sunulan hizmetin bedelini fiyat olarak verir fakat yapılacak işlem doğrultusunda kullanılacak malzeme önceden tespit edilemediğinden servis benzer tabirler kullanmakta. Örnek vermek gerekirse. Farzedelim cihazınız arızalı ve teknik servis talebinde bulunuyorsunuz. Servisin sizlerde ilk talep edeceği ücret Servis Ücretidir. Servis ücreti Servis Ekibinin adresinize gelip cihazınızın arızasının tespitinde harcanılan zamanı (birçok durumda arıza tespiti bir saattende fazla olmakta), servis ekibinin yolda harcadığı zamanı ve yol, yakıt giderlerini karşılamakta. Klimanızın arızası tespit edildikten sonra kullanılacak, değiştirelecek parça servis ücretine artı olarak ilave edilir. Servis ücretinin 40 TL olduğunu varsayalım ve arızalı parçanın klimanızın fan motoru olduğu düşünelim. Fan motorunun bedelini 30 TL farzedersek ariza servisinin size olan toplam maliyeti 40 TL Servis Ücreti + 30 TL Fan Motoru Bedeli. Klima Montaj ve Nakillerinde benzer durum söz konusu fakat serviste olduğu gibi söz konusu yedek parça değildir. Artı Malzeme cihazınızın montajında kullanılacak bakır boru ve diğer montaj malzemeleri ile orantılı olacaktır. Farzedelim Karşıyaka, İzmir ikamet adresiniz ve yeni taşındığınız semt Alsancak, İzmir.Farzedelim ki Servisin size sunduğu klima nakil fiyatı 120 TL ve Alsancakta montajı yapılacak cihazın iç ve diş ünite borulama mesafesi 6mt. Borulama ve işcilik dahil metre başına 25 TL varsayarsak eğer klimanızın taşınmasının size olan toplam maliyeti şu şekilde olacaktır. 120 TL Demontaj ve Montaj + 6 mt bakır boru tesisatı x 25 TL.Servis hizmetlerimizden yararlanmak için ARAYIN

0 232 483 51 91 - 0 535 526 77 85 - 0 507 038 45 91